!את עושה דיאטה? לא אני בהריון

לרזות בהריון כבר לא תופעה נדירה!

 

לאחרונה אני נחשפת ליותר הריוניות שיורדות במישקל, מה משותף לכולן ?

למה הן יורדות במשקל במקום לעלות האם זה תקין?

 

אני בעצמי חוויתי שלושה הריונות לא קלים שכל הריון שלי הסתיים בכ-20 קילוגרמים פחות ממשקל ההתחלתי שלו ואתם בטח חושבים לכם מהיא היא מדברת בכלל, זה הכי להיות בהריון ועוד לרדת במשקל!

 

בישבילי אלה היו 9 חודשים לא קלים בכלל (למרות שנראתי מעולה! לאחר הלידה הכל חזר ועם ריבית) מתחילת ההריון ועד סופו חוויתי בחילות, הקאות, חוסר תיאבון וסלידה מרוב המאכלים. מה ש"שעזר" לי לרדת במשקל  מבלי להתכוון לכך.

תופעה זו מתרחשת בעיקר אצל נשים מלאות עם עודף משקל, כאשר גוף האישה כבר מלא במאגרי שומן, שמספיק לצרכים של האם והעובר לעומת נשים הרות במשקל תקין אשר אוגרות אותו במהלך ההריון. עם זאת, חשוב לציין שלנשים בהריון עם עודף מישקל יש סיכוי גבוה יותר לסבול מסיבוכי הריון ולא מובטח שירידה במשקל במהלך הריון יקטין את הסיכונים הללו.

 

לא ידוע בוודאות למה תופעה זו של ירידה במישקל מתרחשת במהלך ההריון, אצל הרופאים לא קיימת דעה אחת לגבי ההשלכות הבריאותיות על האם והעובר.

 

אוכל לומר על פי נסיוני האישי, אחרי לידת 3 ילדים בריאים במישקל תקין, שלדעתי ירידה במשקל במהלך ההריון לנשים עם עודף שומן זו הדרך של הטבע ליצור איזון. קשה לי לחשוב שהייתי יכולה  פיזית להתנהל במהלך ההריון עם כל הכבדות ועוד לסיים כל הריון עם כ-20-30 קילוגרמים מעבר למשקל העודף שלי ולחלום שהם יעלמו אחרי.

לסיום, אם יש מישפט שמכעיס אותי מאוד ובד"כ נאמר על ידי רופאים הוא ש"הריון הוא לא מחלה"! ומתייחסים בזילזול לתחושות ולקשיים שנשים עוברות במהלך ההריון!

כאשר חולים משתכן בגופנו וירוס שגורם לנו לתופעות לוואי שונות כמו הצתננות, כאבי גרון, דלקות ולא נרחיק לכת במגוון המחלות - והדרך שלנו להתמודד עם אותה מחלה לרוב היא ע"י מנוחה וטיפול מתאים, אז למה שאישה נושאת ברחמה עובר וכתוצאה מכך היא מוצפת בהורמונים ובתופעות לוואי  כגון: בצקות, עייפות, כאבי גב שלרוב מקשות על התפקוד היום יומי אנחנו לא צריכות להתלונן ולהמשיך לתפקד כרגיל!

 

חשוב לציין שכל אישה והגוף שלה עוברת הריון שונה עם תופעות שונות ולא לכל אחת זה נכון לרדת במשקל

אם את בהריון ואת יורדת במישקל חובה להיוועץ ברופא המטפל  ובדיטאנית.

 

HEY YOU!

3 גמדים יודעים שהנקה זה הדבר הטוב ביותר לבייבי שלך, ונותנת לך 20% הנחה על מוצרי עזר ונוחות לאם

אנחנו מתחדשים באתר חדש

במהלך חודש יולי ואוגוסט לא יהיה ניתן לבצע הזמנות דרך האתר

איתכם הסליחה